Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Telegram
İnstagram

Diş Hekimi Korkusu (Dental fobi)

Diş Hekimi Korkusu (Dental fobi)

Diş Hekimi Korkusu (Dental fobi)

Diş hekimi korkusu her yaşta insanı etkilemektedir. Çocuklarda oluşan diş hekimi korkusu genellikle ilk diş hekimi muayenesinde yaşamış olduğu kötü bir tecrübe veya ailelerin çocuklarını iğne veya doktor ile günlük yaşantılarında korkutmalarından kaynaklanmaktadır. Çocukların kendilerini rahat hissedebilecekleri ortamlarda ve kendileri ile iyi iletişim kurabilen bir diş hekimi ile yapılacak diş hekimi müdahalesi dental fobinin oluşmasını büyük ölçüde engelleyecektir. Bu süreç bireyin ilerleyen dönemlerde de diş hekimine korkmadan gitmesini sağlayacaktır.

 Diş hekimi korkusu yaşayan bireylerin diş tedavilerini sürekli ötelemesi hem ilerleyen zaman da yapılacak olan diş tedavilerini daha da karmaşıklastırırken hemde tedavi olana kadar günlük hayatlarını çok olumsuz bir şekilde etkilemeye devam edecektir.Gelişen teknoloji ve tekniklerle diş hekimi korkusunu yenemeyen hastalar farklı yöntemler ile tedavi edilebilmektedir. Bu yöntemlerin başında genel anestezi ve sedasyon altında diş tedavilerinin yapılması gelmektedir. Anestezi Uzmanı ve ekibi eşliğinde uygulanan bu yöntemlerle hastalar hiçbir acı ve korku yaşamadan diş hekimi tarafından birkaç saat içinde bütün diş tedavileri yapılarak sağlıklarını kavuşabilmektedir. Erzurum’da hizmet vermek olan Özel Diş25 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz bünyesinde bulunan Genel Anestezi ve Sedasyon Biriminde bizlerde bu yöntemle hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Daha detaylı bilgi için bize 0442 442 09 25 nolu telefondan ve 0501 333 09 25 nolu whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

     

            Dt. Yüksel AYAZ

                Diş Hekimi