Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Telegram
İnstagram

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Kaç çeşit beyazlatma yöntemi var?

  1. Ev tipi beyazlatma
  2. Ofis tipi beyazlatma
  3. Kanal tedavili dişler için beyazlatma 

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi nedir?

Ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel uygun beyazlatma plakları hazırlanır. Hazırlanan bu plağın içine belirli miktarlarda beyazlatma jeli uygulanır.Plak gün içinde en az 4-6 saat kullanılacak şekilde ortalama 10-15 gün ya da gece uykusu boyunca kullanılarak 8-10 gün süren bir tedavidir.

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi nedir?

Diş kliniği içerisinde uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Uygulama süresi diğer yöntemlere göre daha kısa sürer. Diş hekimi tarafından dişlerin üzerine sürülen beyazlatma jeli UV ışını ya da lazer yardımıyla aktif hale getirilir ve beyazlama ortalama 1 saat sürer.

Kanal tedavili dişler için beyazlatma nedir?

Kanal tedavisi sonrası renk değiştiren dişlere uygulanır. Dişteki dolgu sökülür, açılan boşluğa beyazlatma jeli uygulanır ve devamında diş, geçici dolgu ile kapatılır. İstenilen renge ulaşıncaya kadar 3 gün aralıklarla seanslar tekrarlanır.

Diş beyazlatmanın zararı veya yan etkileri var mıdır?

Beyazlatma yöntemleri dişlerde az da olsa hassasiyete sebep olabilir. Bu diş hassasiyeti; havaya, çok sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklere karşı olabilir. Bu durum normal ve beklenen bir yan etkidir. Diş hassasiyetinin genellikle 24-48 saat içerisinde geçmesi beklenir. Beklenmeyen bir durum ile karşılaşıldığında mutlaka hekime başvurulmalıdır.

Hangi tip beyazlatma bana daha uygun?

Bu soruya en doğru cevabı alabilmek için lütfen dişhekiminize muayene olunuz.

(Bu sitede verilen bilgiler sadece hastalarımızı bilgilendirmek amacı ile yayınlanmaktadır.Kesinlikle dişhekimi muayenesi yerine geçmemektedir.)