Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Telegram
İnstagram

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Diş implantı nedir?

Herhangi bir nedenden dolayı kaybedilen dişlerin diş eksikliğini tedavi etmek için çene kemiğine yerleştirilen daha çok titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. İmplantlar dokulara uygun, son derece dayanıklı, komşu dişlere zarar vermeyen, güvenilir, sağlıklı ve ileri teknoloji ürünüdür. Dişlerin fonksiyonel ve estetik açıdan yeniden kullanıma kazandırılması işlemine implant tedavisi adı verilir. Çiğneme hissi normale en yakın ve görüntü olarak kendi dişinizle neredeyse aynıdır.

İmplant  dişin yerini alabilecek insan vücuda uyumlu en iyi materyaldir. Kemik sağlığı için oldukça faydalı olması, tedavi yapılırken diğer dişlerin hiçbir şekilde zarar görmemesi, kullanımın oldukça kolay ve rahat olması, doğal ve estetik bir yapıya sahip olması implant tedavisine olan ilgiyi arttırmıştır.

Herkese implant yapılabilir mi?

Malesef bazı durumlarda implant uygulaması yapılamayabilir.İmplant için çene kemiği,hastanın genel sağlık durumu gibi bazı durumların elverişli olması gerekir.Bu durum klinik muayene ve diğer tetkikler ile belirlenerek size en uygun tedavi seçeneği hekiminiz tarafından sunulacaktır. 

İmplant tedavisi ne kadar sürer?

İmplant uygulaması için gereken süre yapılacak implant sayısı, uygulanacak bölgenin durumuna göre ve hekiminizin çalışma şekline göre değişiklik gösterecektir.ortalama olarak bir implan uygulaması 15-30 dk içinde tamamlanmaktadır.İmplant uygulaması yapıldıktan sonra ortalama 3 ay kadar kemik ile implantın kaynaması için beklenmektedir.Bazı durumlarda bu süre daha erken veya daha geç olabilmektedir.Bekleme süresinin sonunda ölçü işlemlerinden sonra bir kaç gün içerisinde implant üstü protez hazırlanarak implanta yerleştirilmektedir.

(Bu sitede verilen bilgiler sadece hastalarımızı bilgilendirmek amacı ile yayınlanmaktadır.Kesinlikle dişhekimi muayenesi yerine geçmemektedir.)